Gönderen Konu: SİGARAYI BIRAKMA DUASI...  (Okunma sayısı 1726 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaptan1

• Kidemli Üye
  • Teşekkür Sayısı: 29
    • E-Posta
SİGARAYI BIRAKMA DUASI...
« : 17 Mart 2011, 12:46:59 »
Rabbim, bizi sigara niyetine keyifle içen şeytanın dumanından koru koru ki senin emrettiğinin ateşiyle haberleşelim tütün dumanıyla değil. Yine ellerimizi cebimize götürüp beş parasızlığın telaşıyla sigara sardıracak yoksulluk sıkıntısından koru dudaklarımıza götürmediğimizin zengini olalım..
Dumanı üstünde dua..

> Sıcak bi şey içmek istiyorum neler var?
> Çay, ıhlamur, dişleyen ot suyu, papatyaaa!
> Sigara yok mu?
> Yok!
> Allah Allah! e o zaman sıcak bir şeyler yemek istesem neler var?
> Tost, kebap, İskender zart zurt ..
> Sigara böreği yok mu?
> Yok!

Sigara otlu çubuk makarna, sigara Eskimolu çocukların buzdan tahtalara çizik attığı ateşli kalem, sigara bir erkeğin eşini dövdükten sonra pijamalı ejderhaya dönüştüğünü gösteren şiddet derecesi ölümse Azrail’in dudak tiryakiliği.. Organik yaşamaktan sürekli otların kaymağını yemekten, sağlıklı yaşam geyiklerini çeviren adamların bulduğu çayır icatlarından nefret ediyorum.. Günde iki paket içtiğim sıcak sigara çorbasını bırakmak için önüme getirilen alternatif TIP’ın kapital göbeğine yağ sermayesi olmaktan da nefret ediyorum diyordu Feride.

Bir orman dolusu çiçeğin aldatmacalı yaprak izmaritini elimde söndürmekten ziyade sigaranın izmaritini midemde söndürmeyi tercih ederim. Öyle hadi koçum tutun hayata bak gökte ebem kuşağı yan tarafta deniz arkanda papatya var diyen Dünya’yı kullanma kılavuzunu önüme açıp cüzdanı kıllandırma operasyonu gerçekleştiren gereksiz yaşam koçlarını da kurban bayramında afiyetle yemek isterim...

Lakin her defasında bırak artık şunu feride diyen kalbimin oksijen kapsülü annem için ve onun karnında oda arkadaşım olan Dünya’ya gelmek için beraber koyun saydığım ruhumun genetik dervişi ikizim için sadece ikisi için sigarayı bırakma kararı aldım.. Bu karardan dönenin sigarası kırılsın diyerek ancak insanın en kaliteli bir sigara markası olduğu fikrinden asla vazgeçmeyerek bir dua yazıyorum. Madem zengin olma duası, cennete Mercedes’le gitme duası, kelliğe karşı dua, erkeği elde tutma duası, beş yıldızlı otelde konforlu gece duası, evde kalan kızları postalama duası ver neden sigarayı bırakma duası olmasın Feride! Dedim kendime:

Rabbim bizi ellerimizi göğe açma tiryakisi kıl kıl ki tutunacağımız tek dal sigara olmasın! Bizi günde dört paket sigara içtirecek akıl emeklisi aşklardan koru koru ki hiç kimse için içmeye değmeyecek olan sigaranın başını yakmayalım… Rabbim, bizi sigara niyetine keyifle içen şeytanın dumanından koru koru ki senin emrettiğinin ateşiyle haberleşelim tütün dumanıyla değil. Yine ellerimizi cebimize götürüp beş parasızlığın telaşıyla sigara sardıracak yoksulluk sıkıntısından koru dudaklarımıza götürmediğimizin zengini olalım.. Senin önüne geçen bağımlılığımdan beni caydır, caydır ki ruhum zararsız ateşlerin bağımlısı olsun.. Amin..

Esra Elönü
İMAN SÖZLE DEGİL,GEREGİNİ YERİNE GETİRMEKLE OLUR...

Çevrimdışı kaptani-derya

• Kidemli Üye
  • Teşekkür Sayısı: 39
  • Ummanda bir katre olsam
Ynt: SİGARAYI BIRAKMA DUASI...
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2011, 16:20:38 »
Lakin her defasında bırak artık şunu feride diyen kalbimin oksijen kapsülü annem için ve onun karnında oda arkadaşım olan Dünya’ya gelmek için beraber koyun saydığım ruhumun genetik dervişi ikizim için sadece ikisi için sigarayı bırakma kararı aldım.. Bu karardan dönenin sigarası kırılsın diyerek ancak insanın en kaliteli bir sigara markası olduğu fikrinden asla vazgeçmeyerek bir dua yazıyorum. Madem zengin olma duası, cennete Mercedes’le gitme duası, kelliğe karşı dua, erkeği elde tutma duası, beş yıldızlı otelde konforlu gece duası, evde kalan kızları postalama duası ver neden sigarayı bırakma duası olmasın Feride! Dedim kendime:

You are not allowed to view images. Register or Login You are not allowed to view images. Register or Login You are not allowed to view images. Register or Login Bu duayi yapanlara bizede "amin" demek düser. Ilginc bir paylasim olmus tesekkürler kaptan abi.
You are not allowed to view images. Register or Login[/URL][/img]

GoogleTagged - Etiketler